Dělej to, co skutečně chceš

9. července 2016 v 18:41 | ChciBýtVícFreeAUžívatSi |  Deníček

Nejprve jsem článek chtěla nadepsat slovy "Kdy naposled jsi udělala něco poprvé?", ale bylo to moc dlouhé a v angličtině to znělo nějak líp. Takže nic. Vlastně by to nakonec ani nedefinovalo obsah článku, protože tu nechci psát o tom, jak je super zkoušet nové věci. Chci tu psát o věcech, které je super dělat i po několikáté. Důležité je, že je chceme udělat.
Takže, jakou poslední věc jsi udělala, kterou jsi vážně chtěla udělat, plánovala sis jí, těšila ses na ní, nebo udělala něco jen tak pro sebe? Že nevíš? Myslím, že hodně lidí neví. Pořád se za něčím honíme, nemáme čas, jsme ve stresu, a když konečně padneme na gauč po náročném dni, koukneme leda tak na sociální sítě a máme z toho depky, protože zjistíme, jak super život vedou ostatní. Koukni na ty super fotky…

Jsou prázdniny. To je ideální čas na to, dělat co chceš ne? Léto, takže parádní počasí, žádná kosa.

Jo, tak lehký to není. Ne, když bydlíš na konci světa. Nebo spíš ve městě (velikostí vesnice), kde nemáš jedinou kamarádku. Jo. Welcome to my life. Z toho plyne, že jakékoliv spontánní nápady jako: zaťukám své kámošce na dveře a budeme se jen tak poflakovat po městě až do noci a bude dělat kraviny, povídat si o klukách a třeba na nějaké nakonec narazíme, uskutečnit nemůžu. V mém případě by to bylo spíš: zeptat se rodičů, jestli si můžu půjčit auto. Pak jet sama do jiného města. A vrátit se nějak rozumně, protože jezdit sama v noci není úplně příjemný (takže mi sice rodiče dělají občas taxíka, ale je to takový, že s tím zas otravuju někoho dalšího). Jo a to nemluvím o tom, jestli by tam kámoška vůbec byla doma, nebo měla čas. Takže bych nejdřív musela napsat na facebooku a pak bychom se půl dne domlouvali, kde se sejdeme. Jakákoliv spontánnost je tak v mé situaci celkem neuskutečnitelná.

Takže takovéhle spontánní věci si moc neužiju.

Šla bych na diskotéku. Miluju hudbu a tanec. Prostě jen tak se ztratit v melodii a protančit se blikajícími světly. Jo. Už dlouho jsem na žádné nebyla. Moje kamarádky to totiž tak moc nebere. Naposledy, když jsem navrhovala, že bychom mohli jít do takového menšího baru/diskotéky ani nevím, zda můj návrh vůbec zaregistrovali. To mě docela mrzelo.

Jela bych na krátký výlet na kole. Jen tak se s někým projet. Jo. Ale s kým, že jo. Na konci světa.

Chci se naučit na hudební nástroj. Nemusím být nutně nejlepší pianistka a tak, ale chtěla bych se naučit zahrát pár písniček a prostě si jen tak zpívat. To se mi ale naštěstí daří. Takže to si vlastně dopřávám.

Jídlo. Mňam. Tak tam se taky nechci odbíjet. Jsem děsná a schopná jíst kdykoli. Takže pozdně večerní nájezdy na ledničku nejsou výjimečné. Ale musíme mít doma něco dobrého. A ano. Když plánujeme oběd v naší oblíbené restauraci, tak jsem schopná těšit se dva dny dopředu. A samo, že vím, co si dám.

Přijde mi super a baví mě jen tak si dopřát čas od času pleťovou masku, nalakovat si nehty, zkusit nové líčení nebo nové kombinace oblečení. Teď vám to možná zní, že jsem nějaká fiflena nebo tak, ale vůbec. Jen se díky tomu pak cítím líp. Víc sebevědomá. A většinou ty šminky pak stejně setřu a ven vyjdu jen s řasenkou nebo rtěnkou. Žádný tuny make-upu. To fakt ne.

Ani nevím, jestli se ve slově make-up ta pomlčka fakt píše, nebo ne.

Když na to tak koukám, tak víc těch věcí, co bych chtěla dělat a skutečně dělám, jsou ty, které udělám já sama. Což je trochu smutný. Ale asi to tak je.

Takže důležitý je mít se rád, občas si udělat radost a dělat to co nás baví. Třeba i sami. Vlastně pokud se nebudeme hýkat mi sami, tak kdo vlastně.

Mějte se rádi a dělejte co vás baví. Je to důležitý :)


lana del rey, free, and crazy image

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama