Co by, kdyby?

5. listopadu 2016 v 9:53 | TaCoByTo(Ne)udělalaJinak |  Deníček
Každý si asi čas od času řekneme, co kdybych to udělal(a) jinak? Co by se stalo, kdybych se tenkrát rozhodla jít na jinou školu? Co kdybych se s ním tenkrát nerozešla? Možná, že jsem si minule měla vzít spíš tu červenou sukni...Ok, to zas přeháním...


O svých rozhodnutích často pochybuje. Nebo aspoň já docela jo. Chci dělat to, co je nejlepší, chci v tom být nejlepší. Jsem na sebe dost přísná. A někdy bych to prostě udělala jinak. Lépe.

A proto bylo obrovským zklamáním, že jsem po roce z jedné vysoké školy musela na jinou. Ano, nedala jsem to. Na základce a střední premiantka, šprtka, jak všichni říkali, a nakonec čus bus. To byl hroznej pocit. A to, že mi všichni říkali, že to nevadí, že ta škola je jedna z nejtěžších v republice mi v tu chvíli bylo fakt jedno. Prostě jsem zklamala. Bylo to moje rozhodnutí tam jít a já to nesplnila.

Teď jsem jinde a zatím to (ťukám na dřevo") jde dobře a baví mě to.

Takže, sice jsem si pak tisíckrát říkala, že já tam vůbec lezla, co bylo důvodem tam jít? Kdybych tam nešla, mohla jsem být už o rok výš někde jinde. Je to ztracený rok.

Ale po nějakém čase zjišťuju, že to rozhodně nebyl ztracený rok. A byla to neskutečná zkušenost. A taky jsem se toho spoustu naučila. Hodně mi to pomohla v předmětech, které mám teď, protože jsem to už znala. A to je přece super. Kromě věcí, co se týká školy a výuky jako takové bylo dalším skvělým plusem, že jsem poznala daleko víc lidí. Skvělých lidí.A kdybych šla na tuhle školu rovnou, tak bych je vůbec neznala, protože by přišli až o rok později. A taky lidi z té staré školy, po kterých se mi teda občas zasteskne, to musím přiznat.

Zkrátka nic by nebylo takové, jaké je, kdyby se jen torchu něco změnilo. Aspoň to si myslím. Protože občas si uvědomuji, že naše životy závisí na drobnostech a náhodách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. listopadu 2016 v 10:03 | Reagovat

Každé rozhodnutí má své pro i proti ;-)

2 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 5. listopadu 2016 v 11:30 | Reagovat

O svých rozhodnutích nepochybuji, ale dělá mi problém je udělat, někdy, podle toho, o co zrovna v tu chvíli jde. Hlavně, že tě škola baví a že jsi takové rozhodnutí udělala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama